BRN Kozmetik

Orhan Baran 2009 yılından beri faaliyette olan Baranoğlu Kozmetik’in sahibi. Geçtiğimiz sene limited şirket olan Baranoğlu Kozmetik artık yoluna BRN Kozmetik olarak devam ediyor. Fas’tan organik Argan Yağı ithalatı yapıyorlar. 

Türkiye’de de doğal ürün gamını çoğaltarak vücut spreyi gibi ürünleri de pazara sunacaklar. Baobab Yağı’nı Türkiye Pazarına Sunacağız”

BRN Kozmetik Sağlık Gıda ve Turizm Tic. Ltd. Şti.

Doğal ve Sağlıklı Yaşam Ürünleri

BRN Kozmetik Kalitesi ve Hassasiyeti

Baobab Yağı’nı Türkiye’de ilk kez piyasaya sunmayı hedeflediklerini belirten Baran, “Bu da bizim Senegal’den ithal ettiğimiz bir ürün. Oradaki bir markanın Türkiye distribütörlüğünü aldık. Bu da yine Argan gibi bir ürün. Argan’ı da Türkiye ilk ithal eden firmalardan birisi de biziz. Baobab yağı Senegal’de yetişen bir ağacın meyvesinden elde ediliyor. Bu ağaçlar çok yaşlı; yaklaşık 3 bin yaşındalar. Bu ağaçların kavuna benzer meyveleri var. Bu meyvelerin çekirdeklerini sıkarak yağı elde ediyorlar. Bu yağ E vitamini, linoleik asit gibi şeyler ihtiva ediyor.

Dolayısıyla çok değerli bir yağ ve maliyeti de çok yüksek. Bunu Türkiye pazarına sunacağız” diye konuştu.
“Markayı Yurtdışında da Tanıtacağız”
Ürünlerinin Sağlık Bakanlığı’ndan izinli olduğunun altını çizen Baran, “Bunun haricinde de ürünlerimizi farklı testlere tabi tutuyoruz.

Ürünlerimizin tümü sertifikalıdır. Bizim esas hedefimiz A ve A+ kozmetik mağazalarında olmaktı ancak burada yaşanan bir takım sıkıntılar sebebiyle bu henüz gerçekleşmedi, bu noktada ürünlerimize daha çok aktarlar ilgi
gösteriyor.

Kısmen kuaförler ve bazı eczanelerden de ilgi var ancak ürünlerimiz pazarın da yönlendirmesiyle aktarlarda daha çok ilgi gördü.

Son zamanlarda da yurtdışına açılmak istedik. Ukrayna, Dubai ve belki Erbil’deki fuarlara katılmayı planlıyoruz. Markayı biraz da yurtdışına yaymak ve dış pazarda geliştirmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Argan Yağı Argan yağını yurtdışında getirip Türkiye’de ürünlere dönüştürüp satışını yaptıklarını ifade eden Baran, “Argan yağından üretilmiş ürünlerin ucuza mal edilmesi gibi bir şey de söz konusu olamaz çünkü Argan yağı pahalı bir ürün. Bir kere Argan yağı tüm dünyada sadece Fas’ta üretiliyor. Fas’ta da Agadir isimli bölgeye sıkışmış bir üründür. Sadece bu bölgede yetişiyor.

Markamız ‘Agadir’in ismi de buradan geliyor zaten” dedi.
“Ayrıca Argan yağı üretimi için bir fabrika yok, üretim tamamen elle gerçekleştiriliyor” diyen Baran şu açıklamayı yaptı: “Bunu Türkiye’den sadece iki firma getiriyor. Orada Türkiye’den neden daha fazla firmanın alım yapmadığı merak ediliyor.

Bunun nedeni şu; siz sipariş verip parayı da gönderdiğiniz anda üretime başlanıyor. Ürünün ortaya çıkması sadece 20 ila 25 gün arasında bir süre alıyor. Bundan sonra da ürünü kara yoluyla getirmeyi tercih ettiğimiz için ürün önce İspanya’ya gidiyor burada antrepoda bekledikten sonra Paris’te tüm Avrupa’ya gönderdikleri ve ürünleri beklettikleri büyük bir depo var.

Buradan da tırlarla Erenköy gümrüğe geliyor. Tüm bu süreç yaklaşık 45 – 50 gün arasında sürüyor. Bu nedenle çoğu kimse sıcak bakmıyor, bu zahmetlere firma olarak bir tek biz katlanıyoruz. Bizim Argan’dan başka hiçbir ürünümüz yok.”

Kokusuz ve Berrak

Baran, Argan’ın kullanım alanlarından ve özelliklerinden şöyle bahsetti:
“Argan genellikle anne adayları tarafından göbek çevresindeki çatlakları önlemede, bebek pişiklerinde, sivilce izlerinin ve güneş lekelerinin giderilmesinde kullanılıyor. Argan yağının emilimi de çok yüksektir, yağı uyguladıktan 3 ya da 4 dakika sonra uygulanan bölgede yağdan eser kalmaz. Ayrıca Argan yağı kokusuzdur ve berrak altın rengindedir. Yakında da Argan yağlı şampuan ve saç conditioner çıkartacağız. Bunlara bir hayli talep var. Haziran ayının ortalarında bu ürünleri de piyasaya sürmek istiyoruz.

Fuarda da Argan’ın çok fazla tanınmadığını gözlemledim. Seneye fuara yine katılıp Baobab ürünümüzü de tanıtmayı planlıyoruz.”
“Argan Pazarda Yer Edinecek”
Piyasada bazı kötü niyetli firmaların Argan yağının içine kimyasallar karıştırıp ürünü daha ucuz fiyatlara satmaya çalıştığını vurgulayan Baran son olarak, “Bu tarz firmalar zaman içinde cezai yaptırımlara uğrayıp ticaret sahnesinden iniyor.

Biz BRN Kozmetik olarak bu işi uzun soluklu yapma niyetindeyiz. Herkes Argan yağının bir yerde biteceğini düşünse de ben bu ürünün biteceğine inanmıyorum. Bu ürün ilerleyen günlerde pazarda kendi yerini edinecek ve sürekli kullanılacak” dedi.

My Cart
Close Wishlist
Kapalı Son Görüntülenen
Compare Products (0 Products)
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Compare Product
Categories