Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yüz Serumu 10 ml (Face Serum)
20 Ocak 2016

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan yağı, son 3 yıldır Türkiye’de satışı ile meşhur hale gelmiş bir kozmetik etkili ancak doğal yağdır. Argan yağı kullanımı ile ilgili bir çok farklı teori öne sürülmüş olsa dahi, BRN Kozmetik olarak siz değerli müşterilerimize ve ziyaretçilerimize en uygun kullanım bilgisini vermeyi kendimize görev ediniriz.

Argan yağı, bir çok vitamin içerdiği için katkı maddesi veya maddeleri ile birlikte kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

Argan Yağı Kullanım Şekli

Argan yağını cildiniz için kullanırken öncelikle nemlendirici etkili bir sabun ile (argan sabunu önerilir) cildinizi iyice temizlemeniz ve ardından da yumuşak bir havluyla kurulamanız gerekmektedir.

Ardından ilgili bölgenin kuruluğundan emin olduktan sonra argan yağını 2-3 damla olarak parmağınız damlatmanızla birlikte cildinize hafif hafif masaj yapar şekilde yedirmeniz gerekmektedir. Bu masajı 3-4 dakika kadar tekrarladıktan sonra cildinize baktığınızda parlamayı gözle görebilecek ve durum karşısında hayretler içerisinde kalacaksınız.

Unutmayın, cilt bakımı ömrümüzün her aşamasında sağlığımız için yararlı olacağından, argan yağını da sürekli olarak cildimizin tazeliğini ve gençliğini koruması için devamlı kullanmamız önerilir.